Odmień saunę za pomocą olejków eterycznych

Korzystanie z sauny, samo w sobie jest już przyjemne, ale może być jeszcze bardziej atrakcyjne w połączeniu z olejkami eterycznymi. Dzięki zawartemu aromatowi w parze wodnej, tworzy się atmosfera sprzyjająca odprężeniu i poprawie samopoczucia.

Olejki Eteryczne - FinnRest

Przed użyciem olejku należy go rozcieńczyć w wodzie – najpopularniejszą metodą jest dodanie kilku kropel do znajdującego się w saunie wiadra z wodą. Po wylaniu wody na gorące kamienie, para da przyjemny oczekiwany zapach. Rozcieńczenie olejku w wodzie, zmniejsza intensywność silnego aromatu, a także jest bezpieczniejsze, zmniejszając ryzyko palności.

Polecane olejki eteryczne

Aby w pełni doświadczyć uroków saunowania, można użyć różnych rodzajów olejków eterycznych. Najważniejszą rzeczą jest przetestowanie i znalezienie swoich faworytów. Oto niektóre z Naszych ulubionych:

Eukaliptus

Najpopularniejszym olejkiem do stosowania w saunach jest eukaliptus. Wydziela on świeży zapach, który wydaje się przenikać głęboko do płuc, a wiele osób uważa, że eukaliptus jest skuteczny w walce z przeziębieniem. Ten orzeźwiający olejek może być postrzegany jako łagodzący stres i dodający energii w codziennym życiu. 

Lawenda

Relaks w saunie pachnącej lawendą z pewnością będzie wspaniałym przeżyciem. Olejek znany jest ze swoich kojących właściwości, a swoim aromatem może pomóc się uspokoić, szczególnie w chwilach stresu.

Drzewo herbaciane

Olejek z drzewa herbacianego jest postrzegany jako ten oczyszczający organizm. Jak wiadomo, drzewo herbaciane zapobiega niektórym rodzajom wzrostu bakterii, dlatego wiele osób decyduje się na stosowanie tego olejku, gdy poczują nadchodzące przeziębienie. Jego działanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów, może pomóc organizmowi zwalczyć infekcje.

Oczywiście można mieszać różne olejki. Znane są na przykład mieszanki olejków eterycznych świerka, sosny, jodły i tui. Ta mieszanka daje świeży i naturalny aromat, inspirowany uczuciem i zapachami nietkniętej nordyckiej przyrody. Należy jednak pamiętać, że wybór olejków eterycznych do sauny zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań.