Sauna – czyszczenie i konserwacja.

Wskazówki dotyczące konserwacji sauny, aby utrzymać przestrzeń w nieskazitelnym stanie.

Regularne czyszczenie sauny pomaga przedłużyć jej żywotność i zapewnić najlepsze możliwe doznania w saunie. Oto kilka prostych i łatwych wskazówek dotyczących konserwacji sauny, aby Twoja przestrzeń działała optymalnie.

1.            Właściwa pielęgnacja tradycyjnej sauny zaczyna się od wietrzenia pomieszczenia po kąpieli. Pozostawienie otwartych drzwi umożliwia cyrkulację świeżego powietrza w całym pomieszczeniu i znacznie przyspiesza proces suszenia.

2.            Po ochłodzeniu pomieszczenia zalecamy sprawdzenie i usunięcie widocznego kurzu, włosów lub brudu. Delikatnie przetrzyj dotykane powierzchnie drewniane wilgotną szmatką, ręcznikiem lub gąbką.

3.            Zetrzyj wszelkie widoczne ślady potu i plamy roztworami do czyszczenia sauny, aby zapobiec gromadzeniu się niepożądanych bakterii. Produkty te są specjalnie opracowane do usuwania pozostałości, plam i brudu z drewna w saunie.

4.            Może się zdarzyć, że plamy na drewnie są zbyt głębokie, aby usunąć je środkiem do czyszczenia sauny. W takich przypadkach zalecamy lekkie przeszlifowanie drewna papierem ściernym o dużej ziarnistości, aż do ich usunięcia. Pamiętaj, aby po szlifowaniu wytrzeć wszystkie powierzchnie wilgotnym ręcznikiem.

5.            Odkurzaj lub zamiataj podłogę w saunie, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i kurze, które dostały się do sauny.

6.            Według zasad poprawnego korzystania z sauny, zaleca się siedzenie na ręczniku podczas sesji, co pomaga wchłaniać wodę i zapobiega jej wsiąkaniu w drewno sauny. Możesz również położyć ręcznik na podłodze, aby zapobiec gromadzeniu się tam plam.

Wykonanie tych kroków pomaga chronić inwestycję i maksymalizować korzyści płynące z domowej sauny.